نکاتی برای افزایش بهره‌وری آموزش آنلاین و کلاس‌ آنلاین / مجازی

اگر کسب‌وکار شما نیز به نوعی با آموزش آنلاین و کلاس آنلاین سروکار دارد، حتما این نکات را برای افزایش بهره‌وری این خدمات به کار بگیرید.

همکاران ارجمند حوزه آموزش

با توجه به شرایط ویژه به‌وجود آمده از شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، مدتی است کلاس‌های حضوری تعطیل شده و به نظر می‌رسد این محدودیت‌ها ادامه‌دار خواهد بود. اما یکی از فرصت‌های ارزشمند ناشی از این رخداد ناگوار، حرکت به سوی بهره‌گیری هرچه بیشتر از ظرفیت‌های فضای مجازی و آموزش آنلاین است.

نمی‌توان انکار کرد که راهکارهای مجازی آموزش نیازمند یادگیری بیشتر، سعی و خطا و کسب مهارت و تجربه است. لذا اکنون کمی زود است که در مورد اثربخشی و کارایی کلاس‌های آنلاین اظهار نظر قطعی کنیم. اما این احتمال را دور نمی‌بینم که این قبیل کلاس‌ها در عمل حتی در جهاتی بهتر از کلاس‌های سنتی باشد. البته اطمینان دارم که این تجربه نسبتا جدید، به:

  • مشارکت
  • همراهی
  • همدلی
  • و البته انعطاف‌پذیری چندجانبه از سوی مدرسان، موسسات و دانش‌پذیران و سازمان‌های تنظیم مقررات 

نیاز دارد.

سعی کردم نکاتی را با هدف افزایش بهره‌وری کلاس آنلاین تدوین نمایم و در مستند موجود در پیوست این متن، به اشتراک بگذارم. بدون شک این محتوا به شدت نیازمند بازبینی، به‌روزرسانی و اصلاح است. از شما می‌خواهم که در این مهم، از طریق اطلاعات تماس مندرج در صفحه نهایی، نگارنده را یاری فرمایید.

اردیبهشت ۱۳۹۹

Default image
هادی افشاری
نویسنده مهمان - مشاور کسب‌وکار و معلم کارآفرینی