آکادمی درون‌سازمانی بانیک

آکادمی تجربه درون‌سازمانی بانیک، با هدف جذب و پرورش افراد مستعد و علاقه‌مند به مشاوره علمی و تخصصی، از سال ۱۳۹۶ با رویکرد پرورش جنرالیست کسب‌وکار، توسعه پیدا کرد و تا کنون در سه مقطع به جذب تجربه‌آموز پرداخته است.

همه چیز در ماتریس «تجربی» و «عملیاتی» است

برای شرکت در ماتریس با توجه به رویکرد تجربه‌محور برای تمرین عملیاتی دانسته‌های پیشین و به چالش کشیدن دانش نظری متقاضیان، آشنایی افراد با ادبیات کسب‌وکار و مدیریت از معیارهای مهم ارزیابی است. یعنی فرض بر این است که مثلا یک دانش‌آموخته MBA، زمان کارگاه‌ها را به آشنا شدن با مباحث اولیه نظری معطوف نخواهد کرد و از مدرس و کوچ دوره هم، انتظار سخنرانی و آموزش کلاسیک پای تخته با جزوه و اسلاید نخواهد داشت. بنابراین متقاضیان حضور در این دوره عملیاتی ترجیحا باید دانش آموختگان MBA, DBA, Post-DBA داخل و خارج از کشور باشند و آشنایی نسبی با مفاهیم اصلی کسب و کار داشته باشند. علاوه بر آن حداقل 5 سال سابقه اجرایی مرتبط در حوزه‌های مدیریتی یا مشاوره مدیریت بسیار مهم است. داشتن مطالعات جانبی و فعالیت‌های موثر مرتبط می‌تواند تاحدی نداشتن شرایط فوق را جبران کند.

با توجه به اینکه تجربه‌آموزان ماتریس، در پروژه‌های واقعی با کیس‌های واقعی کسب‌وکار و مدیریت مواجه می‌شوند، از میان افراد برتر، علاقه‌مندان به همکاری با بانیک، جذب  پروژه‌های مختلف شدند و با حضور در تیم‌های چندتخصصی، در ارائه راهکارهای جامع برند به سازمان‌های بزرگ و کوچک خدمت می‌کنند.

کسب و کار را «ماژول» به «ماژول» تجربه می‌کنیم

دوره «تجربی» ماتریس در قالب «ماژول» تعریف شده است. اکثر ماژول‌ها و کارگاه‌ها پیش‌نیاز دیگری نیستند و متقاضی به تناسب نیاز خود می‌تواند از هر کدام از ماژول‌ها که مورد نیازش هست دوره را شروع کند.

مبنای اصلی انتخاب ماژول‌ها، در قالب سرفصل‌های اصلی آکادمی ماتریس، تجربه چند دهه حضور در فضای کسب و کار ایران و ارائه راهکارهای جامع مشاوره کسب و کار است که در قالب یک متامدل در چهار مگافاز تعریف شده است و یک رویکرد یکپارچه، جامع و 360درجه به همه ابعاد راهبری کسب و کار دارد و منطبق بر به روزترین مدل‌های بین‌المللی سازمان‌های مشاوره مدیریت پیشرو در دنیاست.

ما همواره، از افراد فعال و حرفه‌ای در زمینه‌ها و تخصص‌های مختلف مشاوره مدیریت و کسب‌وکار و افراد علاقه‌مند به ارتقای سطح دانش و تجربه در همه حوزه‌های برنامه‌ریزی کسب‌وکار دعوت می‌کنیم که به آکادمی درون‌سازمانی بانیک [ماتریس] بپیوندند.

انجام پروژه در بانیک، به داشتن چندین تخصص و مهارت در کنار هم و همچنین درک [هویت] [استانداردها] [قوانین] و [فرهنگ] خاص حاکم بر این سازمان نیاز دارد.

ماتریس با رویکرد عملیاتی و تجربه‌گرا متناسب با فرهنگ بانیک، افراد را پرورش می‌دهد تا امکان حضورشان در پروژه‌های راهبری کسب‌وکار، در سطوح مختلف فراهم شود.

«ماتریس»، آکادمی درون سازمانی گروه بانیک است که دانش آموختگان حوزه کسب و کار [MBA, DBA, Post-DBA] را بصورت عملیاتی و تجربه محور پرورش می دهد. این افراد ممکن است در «بانیک» جذب شوند و یا بصورت مستقل به کسب و کار خود بپردازند.

افراد برگزیده ماتریس در دوره‌های عملیاتی و تجربه‌محور با پروژه‌های واقعی، در مسیر تبدیل شدن به [جنرالیست کسب‌وکار] Business Generalist و نیز [جنرالیست متخصص کسب‌و کار] Expert Business Generalist پیش می‌روند.

کدام مسیر برای شما مناسب‌تر است؟

جنرالیست کسب‌وکار


دوره‌های یک ساله

متخصص کسب‌وکار


دوره‌های سه ماهه