گروه مشاوره مدیریت بانیک

راهبری 360 درجه سازمان Total Solution

هر مدیر و صاحب کسی و کار در طول مدت زمان فعالیت خود قطعا با چالش‌های گوناگونی روبرو شده است که برای حل آن دست به انجام فعالیت‌های مختلف از جمله ایجاد تغییرات در سازمان و فرآیندها زده تا بتواند مانع موجود بر سر راه رشد را بردارد.

اما سوال اصلی اینجا است که آیا به واقع تشخیص ما صحیح بوده؟ آیا تنها با ایجاد همان تغییرات همه چیز به سما اصلاح و رشد حرکت خواهد کرد. آیا نقطه‌ای که از آن به کسب و کار خود نگاه می‌کنیم جای درستی است؟برای پاسخ به این سوالات باید با مفهمونی به نام مدیریت یکپارچه و راهبری 360 درجه سازمان آشنا شوید.

راهبری 360

راهبری 360 درجه سازمان یک مفهوم است که در زمینه مدیریت سازمان‌ها و رهبری توسعه یافته است. این مفهوم به این معنا است که در راهبری، مشاوره و برنامه ریزی برای سازمان، تمرکز صرفاً بر رهبر یا مدیر اصلی نیست، بلکه همه واحدها و افراد در سازمان در فرایند های مربوطه و اجرا دخیل هستند. علاوه بر این نوع نگاه مشاوره از بیرون به درون به صورت جامع و همه جانبه است و فرآیندها به صورت خطی نشده و همه چیز به صورت رفت و برگشتی است.

در راهبری 360 درجه، نه تنها رهبر سازمان بلکه همه اعضا، از جمله مدیران، کارکنان و حتی مشتریان و سایر ذینفعان سازمان، در فرآیندها در نظر گرفته شده و دخیل هستند. با توجه به این موضوع برنامه ریزی استراتژیک برای سازمان مستلزم داشتم یک نگاه از بالا، کلی و همه جانبه بر همه ابعاد کسب و کار است.

راهبری 360 درجه به رهبران و مدیران کمک می‌کند تا از دیدگاه‌ها و نظرات مختلف اعضای سازمان بهره‌برداری کنند و با این تفکرات متنوع، تصمیم‌گیری‌ها را ارتقا دهند و مشکلات را حل کنند. این مدل رهبری بر تعاملات باز و شفافیت بین اعضا تأکید می‌کند و اعتماد و همکاری را ترویج می‌دهد.

با این حال، برای اجرای موفق راهبری 360 درجه، نیاز به خلق و آفرینش هویت‌های برند، فرهنگ سازمانی قوی و ارتقای فرایندهای ارتباطی و همکاری در سازمان است. پس در ابتدا نیاز است که فرهنگ مرتبط با سازمان شما خلق شود.

راهکارهای بانیک در راستای راهبری 360 درجه و خلق فرهنگ سازمانی به صورت جامع یا “Total Solution” است. راهکار جامع معمولاً شامل مجموعه‌ای از محصولات، خدمات و استراتژی‌ها است که در کنار یکدیگر استفاده می‌شوند تا به صورت کامل یک نیاز یا مشکل را حل کنند.این مفهوم بدین معنی است که ما برای رفع یک مسئله در سازمان شما با بررسی همه جانبه و تحلیل 360 درجه راهکاری فراگیر و قابل اجرا به مشا ارئه خواهیم کرد.

Scroll to Top
اسکرول به بالا