گروه مشاوره مدیریت بانیک

تحول دیجیتال کسب‌وکارها

افزایش روز افزون ضریب نفوذ اینترنت، گسترش شبکه‌های اجتماعی و دیجیتالی شدن بسیاری از خدمات هر روز بر ضرورت حرکت کسب و کارها به سمت دیجیتالی شدن می‌افزاید. پس از پاندمی کرونا و تغییراتی که در سبک زندگی و خرید جوامع اتفاق افتاد، افراد به این نتیجه رسیدند که میتوانند بسیاری از فعالیت‌های روزمره خود اعم از دریافت خدمات و محصولات را به صورت آنلاین پیش برده و دیگر نیاز به حضوری فیزیکی کمتری دارند.

از طرف دیگر با رشد تکنولوژی و ظهور فناوری‌هایی همچون هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و نرم افزارهای مختلف در حوزه مدیریت یکپارچه کسب و کار دیگر ادامه روندهای فعلی به شکل سنتی چیزی به جز کندی فرآیندها، هزینه‌های زمانی و اتلاف پتانسیل‌های سازمان به همراه ندارد.  از بزرگترین محاسن حضور در عصر دیجیتال و سوق دادن سازمان به این سمت، دسترسی سریع و ساده به حجم انبوهی از اطلاعات مشتریان و مخاطبان شما است که می‌تواند در تدوین استراتژی‌های برند سازی، بازاریابی، تبلیغات، طراحی محصول  و فروش تاثیر بسزایی داشت باشد.

[دیجیتال مارکتینگ چیست؟]

پاسخ به این سوال توجه به مفهومی فراتر از حضور در شبکه‌های اجتماعی و یا داشتن یک وب سایت است. اجازه بدهید در ابتدا کمی بیشتر با یک تعریف مهم در کسب و کار آشنا شویم. در برند سازی و بازاریابی مفهومی به نام نقطه تماس برند با مشتری یا مخاطب وجود دارد. در واقع هر نوع برخورد و‌ تعامل مشتری یا مخاطب با برند که باعث ایجاد یک تجربه شود یک نقطه تماس نامیده می‌شود. فضای دیجیتال نیز یک نقطه تماس برای برند شما به حسب آمده و باتوجه به تعریفی که ارائه شد باید از این نقطه برای ایجاد تجربه استفاده نمایید.

دیجیتال مارکتینگ استفاده از مفاهیم بازاریابی و برندینگ در فضای آنلاین برای خلق تجربه مشتری است. این تجربه می‌تواند در جهت آشنایی با برند، محصولات، خدمات خرید و … مورد استفاده قرار گیرد. برای خلق چنین تجربه‌ای در قدم اول نیاز است که نیاز مخاطبان خود را شناسایی کرده و بر اساس آن فرهنگ و هویت برند خود را با چنین فضایی تطبیق دهید که به چنین عملیاتی طراحی فرهنگ دیجیتال می‌گوییم. پس از طراحی فرهنگ دیجیتال عملیات تدوین استراتژی آغاز شده تا بتوانید با استفاده از منابع موجود برند و سازمان خود در فضای دیجیتال حضور داشته و حداکثر بهره برداری را از این نقطه تماس داشته باشید.

امروز که دیگر همه میدانیم برای پیروزی در زمینه پر رقابت کسب و کار نیاز به ورود به عصر دیجیتال داریم و اگر از آن غافل بمانیم رقبا گوی سبقت را از ما می‌ربایند، نیاز به یک استراتژی مشخص و دقیق داریم. بانیک در تدوین استراتژی منحصر به فرد با توجه به ویژگی‌های سازمان شما و نحوه جاری سازی آن در تمامی بخش‌ها در کنار شما است.

سرویس پکیج‌ گروه مشاور مدیریت بانیک در حوزه دیجیتال کسب‌وکار:

Scroll to Top
اسکرول به بالا