گروه مشاوره مدیریت بانیک

کوچینگ و مشاوره ساعتی

در دوران کنونی چالش‌های مربوط به مدیریت کسب و کار چگونه است؟

در دوران کنونی چالش‌های مربوط به مدیریت کسب و کار به حدی گسترده و وسیع شده که رفع و کسب مهارت در همه آن‌ها به نوعی غیر ممکن است. به علاوه باید به این نکته نیز توجه کرد که با تعییر سریع و دائمی روند‌ها که گاهی سرعت آن‌ها  از زمان مورد نیاز برای تطبیق کسب و کار با شرایط پیشی می‌گیرد نیاز به حضور افرادی در سازمان است که با شرایط بحرانی و تغییرات سریع آشنا باشند‌. از طرف دیگر برخی از چالش‌هایی که سازمان‌ها با آن مواجه می‌شوند به مفهومی فراتر از علم نیاز دارد؛ دانشی توام با تجربه عملیاتی.

اهمیت کوچ و مشاور سازمانی

قطعا این امکان برای سازمان‌ها فراهم نیست که برای رفع هر چالشی که برای آن‌ها پیش می‌آید اقدام به استخدام نیرو نمایند. حتی اگر فرض کنیم چنین امکانی برای سازمان‌ها فراهم باشد نیز یافتن نیرویی که دقیقا تخصص و تجربه مورد نیاز برای رفع چالش‌های مورد نظر را دارا باشد خود مشکلی دیگر است.

در چنین نقطه‌ای است که اهمیت کوچ و مشاور سازمانی مشخص می‌گردد. کوچ سازمانی در واقع به یک تیم چند تخصصی اطلاق می‌شود که با دارا بودن مهارت‌های مختلف در حوزه کسب و کار، حضور در سازمان‌های مختلف و برخورد با انواع چالش‌ها به سطح بالایی از مهارت و تجربه عملیاتی دست یافته است.

توانایی کوچ سازمانی

توانایی کوچ سازمانی تنها در حل چالش‌ها خلاصه نشده و یکی دیگر از توانایی‌های آن‌ها هدایت و راهبری بخش‌های سازمان است. تصور کنید بخشی از سازمان شما بازدهی لازم را نداشته و باتوجه به سرمایه گذاری‌های انجام شده نتیجه مطلوب دریافت نمی‌شود. در این مرحله کوچ و مشاور می‌توانند با بررسی فعالیت‌ها، بهبود فرآیند‌ها، تعریف KPI و OKR ، ایجاد تغییرات و نظارت بر وظایف، سازمان را به سمت اهدافش سوق دهد.

از دیگر توانایی‌های کوچ سازمانی می‌توان به افزایش بهره‌وری اشاره کرد. باتوجه به سرعت بسیار زیاد تغییرات در حوزه کسب و کار، افزایش هزینه‌ها، چالش‌های فروش و افزایش روز افزون رقابت سازمان‌ها، شما به افزایش بهره‌وری و استفاده حداکثری از منابع نیاز دارید. در این نقطه شما نیاز به تیمی دارید که از بیرون و با نگاهی کلی نگر به فرآیندهای کسب و کار شما نگاه کند. کوچ سازمانی به دلیل داشتن نگاه همه جانبه و 360 درجه به کسب و کار شما می‌تواند نقاط اتلاف انرژی را تشخیص داده و سپس راهکارهای عملی افزایش بهره‌وری ارائه نماید.

کوچ سازمانی در کنار کسب و کار شما

کوچ‌ها همانند مربیان تیم‌های ورزشی با حضور در کنار شما و برگزاری جلسات مداوم و پیگیرانه با شما و نیروی انسانی شاغل در مجموعه در همه ابعاد سازمان و کسب و کار شما در کنارتان هستند و از طریق تحلیل، تشخیص و آموزش مداوم شما و اجزای مختلف سازمان در بهبود و افزایش بهره‌وری نقش موثری ایفا خواهند کرد.

خدمات مشاوره در کنار کوچینگ سازمانی

علاوه بر استفاده از کوچ از دیگر خدمات ما در راستای اشکال زدایی و افزایش بهره‌وری سازمان، مشاوره‌ به صورت جلسه‌ای است. کارکرد این نوع از مشاوره به این صورت است که شما به مسئله و چالش پیش آمده در سازمان خود آگاه هستنید اما به هر دلیل برای بررسی و ارائه راه حل نیاز به مشاوره و دریافت راهکار دارید. در این نقطه است که می‌توانید از خدمات مشاوره جلسه‌ای ما استفاده نمایید.

Scroll to Top
اسکرول به بالا